Dnes je sobota, 23 november 2024
|
Tieto programy bude realizovať v spolupráci s vedeckými centrami, vysokými školami a inými firmami. Cieľom bude rozvoj systémov umelej inteligencie na podporu vedeckých výskumov a následne ich využitie na projektovanie a hľadanie moderných materiálov, ktoré umožnia vyrábať výkonnejšie akumulátory a katalyzátory do palivových článkov, montovaných do vozidiel bez emisií.
Prvé výskumné projekty sa uskutočnia v spolupráci s Univerzitou Stanford, Massachusetts Institute of Technology, univerzitami Michigan, Buffalo a Connecticut, ako aj s britskou firmou Ilika, ktorá są špecializuje na inovácie v oblasti materiálovej technológie. TRI rokuje aj s ďalšími partnermi.
Pri výskumoch budú využívané nové zdroje experimentálnych dát, pokročilé matematické modelovanie materiálov a umelá inteligencia, ktoré radikálne urýchlia tvorbu nových materiálov. Kedysi podobné projekty trvali celé desaťročia. V rámci výskumných programov budú paralelne prebiehať aj práce na nových materiáloch pre energetické systémy budúcnosti a na iné využitie.
Projekty realizované TRI v spolupráci s partnermi sa sústredia na nasledujúce oblasti:
Urýchlenie tvorby nových materiálov je jednou zo štyroch najdôležitejších oblastí výskumu Toyota Toyota Research Institute, ktorý začal svoju činnosť v roku 2015. TRI má takisto za cieľ zvýšenie bezpečnosti motorizácie pomocou plne automatických riešení, zlepšenie dostupnosti motorizácie pre ľudí, ktorí v súčasnosti nemôžu viezť vozidlá a prenos motorizačných technológií na roboty zabezpečujúce mobilnosť ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou v ich bytoch.
HYUNDAI BAYON 1.0 T-GDi21.11.2024 |
ŠKODA OCTAVIA RS21.11.2024 |
SSANGYONG KORANDO BLACK EDITION21.11.2024 |
SUZUKI VITARA 1.4 MHEV21.11.2024 |
MERCEDES-BENZ G 580 EQ13.11.2024 |
TOYOTA PROACE CITY VERSO 1.5 S-4D13.11.2024 |